warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
Ultrabook biznesowy
5 (100%) 2 votes

Ultrabooki biznesowe to specyficzny rodzaj komputerów – charakteryzują się one bardzo dużą wydajnością i elegancką, cienką obudową. To pojęcie często używane jest błędnie, jako określenie mocnego laptopa, lub notebooka, który jest bardzo cienki. Firma Intel ustaliła pewne reguły, które producent musi spełnić, by nazwać swój komputer ultrabookiem. Komputer ma być lekki (do 2 kg) i posiadać grubość do 23, mieć dysk SSD, działać na baterii przynajmniej 5 godzin i posiadać dotykowy ekran.

Komputer musi być także bardzo wydajny. Nic dziwnego, że komputery tej klasy są dość drogie – ceny zaczynają się od około 3500 tysiąca złotych i kończą nawet na 10000 złotych. Niektóre laptopy mają jeszcze wyższą wydajność, ale ich obudowa jest większa, dlatego nie można ich nazywać ultrabookami.

Ultrabook biznesowy – ile cali?

Dobry ultrabook biznesowy musi być dostosowany do sytuacji, w której będzie używany. Jeśli szukasz komputera, który będziesz używała na przykład do podróży, nie przyda Ci się bardzo duży ekran i wtedy warto wybrać model o przekątnej ekranu około 13 cali.

RankingRanking ultrabooków 13 cali

TOP 5 Ultrabook biznesowy 13 cali Producent Cena
1Apple MacBook Air ...»AppleAktualna Cena
2Dell XPS 13 ( 9370 ...»DellAktualna Cena
3Apple MacBook Air ...»AppleAktualna Cena
4Apple MacBook Pro ...»AppleAktualna Cena
5Dell Inspiron 5370 ...»DellAktualna Cena
Ultrabook biznesowy 13 cali➾Wszystkie ultrabooki 13 calowe

Do pracy z aplikacjami znacznie bardziej przydaje się ultrabook o większej przekątnej. Praca w biurze wymaga często pracy na dzielonym ekranie, dlatego duży ekran będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Największe ultrabooki mają 15,6 cala – większy ekran wpływa na o wiele większe wymiary laptopa, przez co jego waga przekracza 2 kg.

Większość ultrabooków ma błyszczący ekran, co będzie przeszkadzało podczas używania komputera w jasnym pomieszczeniach. Jeśli chcesz uniknąć tego problemu, możesz zainwestować i kupić laptop z matowym ekranem. Niektóre firmy oferują wyłącznie laptopy tego typu (na przykład Lenovo Thinkpad), w przypadku innych firm, można dokupić taki ekran jako opcję.

Lekki ultrabook biznesowy

Biznesmeni często udają się w podróż, a każdy dodatkowy kilogram jest mimo wszystko pewnym utrudnieniem. Najlżejsze są ultrabooki wyposażone w małe ekrany i są wykonane ze stopu magnezu lub włókna węglowego. Lekkie ultrabooki biznesowe znajdziesz w ofercie większości producentów, takich, jak Apple, Lenovo, Toshiba czy Sony. W cenie do 2500 złotych kupisz model ze słabszym procesorem, na przykład Intel Core i3 starszej generacji. Droższe, dobre ultrabooki oferują procesory i5 lub i7 i mają od 4 do 8 GB RAM. Tak dobre parametry są potrzebne do efektywnej pracy z wymagającymi aplikacjami biznesowymi.

W cenie około 4000 złotych znajdziesz najlepszego ultrabooka, który będzie miał pojemny dysk SSD, więcej portów do podłączenia monitora lub akcesoriów, a także lepszy ekran. Bardzo lekkie są także najlepsze ultrabooki konwertowalne, które składają się z dwóch części – tabletu służącego jako ekran i niewielkiej klawiatury.

RankingRanking ultrabooków biznesowych do 4000 złotych

TOP 5 Ultrabook biznesowy do 4000 Producent Cena
1Apple MacBook Air ...»AppleAktualna Cena
2Dell Inspiron 5370 ...»DellAktualna Cena
3Dell XPS 13 ( 9370 ...»DellAktualna Cena
4Dell Inspiron 5370 ...»DellAktualna Cena
5Apple MacBook Pro ...»AppleAktualna Cena
Ultrabook biznesowy do 4000➾Wszystkie ultrabooki do 4000 złotych

Niestety, ale wraz ze zmniejszaniem rozmiarów sprzętu, idzie mniejsza wygoda z korzystania. Wiele osób nie wyobraża sobie pracy na niewielkim ekranie i niewygodnej klawiaturze. Większość firm produkujących laptopy biznesowe oferuje także podstawki, które w jednej chwili zamieniają niewielkiego laptopa, w jednostkę centralną komputera.

Biznesowy ultrabook konwertowalny

Nie możesz się zdecydować, czy wolisz tablet, czy zwykły laptop, bardzo dobrym rozwiązaniem jest ultrabook konwertowalny. Za tym określeniem ukrywa się sprzęt składający się z niewielkiego ekranu dotykowego i osobnej klawiatury. Jeśli masz ochotę, wyjmujesz ekran takiego laptopa i możesz go zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Część z klawiaturą i ekranem posiada własny akumulator, dlatego czas czuwania po jednym ładowaniu baterii jest bardzo długi. To rozwiązanie ma jeden minus – dwie części zwykle nie trzymają się zbyt solidnie, a zmiana kąta ich położenia jest utrudniona.

Inną konstrukcją jest laptop z ekranem, który można przekręcić o 360 stopni do tyłu, dzięki czemu można znacznie wygodniej korzystać z dotykowego ekranu. W tym rozwiązaniu specjalizuje się firma Lenovo.

Najnowsze ultrabooki konwertowalne mają jeszcze ciekawszą konstrukcję – komputer posiada 2 ekrany – z przodu i z tyłu klapki. Dzięki temu, wystarczy zamknąć komputer, by cieszyć się z funkcji tabletu.

Jeszcze inaczej działają komputery typu slider – mają specjalny zawias, który pozwala na rozsunięcie lub złożenie konstrukcji wtedy, gdy mamy na to ochotę. Wszystkie konwertowalne ultrabooki biznesowe są niewielkimi komputerami – ich matryca ma do 12,5 cala. Zwykle nie są to bardzo mocne komputery, gdyż służą one raczej do przeglądania stron internetowych i innych mniej wymagających zadań w podróży.

RankingRanking biznesowych ultrabooków konwertowalnych

TOP 5 Ultrabook konwertowalny Producent Cena
1Dell XPS 13 256GB SrebrnyDellAktualna Cena
Ultrabook konwertowalny Dell XPS 13 256GB Srebrny➾Wszystkie ultrabooki konwertowalne

Podsumowanie

Jeśli szukasz najlepszego ultrabooka do wielogodzinnej pracy w biurze, skieruj swoją uwagę na większe modele. Idealnym rozwiązaniem jest cienki i lekki komputer w zgrabnej obudowie. Jeśli bardzo często podróżujesz i chcesz kupić sprzęt do korzystania na przykład w komunikacji miejskiej, lepszym rozwiązaniem jest niewielki komputer konwertowalny z ekranem dotykowym. Przyda Ci się on także wtedy, gdy w biurze masz drugi, pełnowymiarowy komputer do poważniejszych zadań.

Ultrabook biznesowy - Opinie i komentarze (3)

Dodaj komentarz

loading
×