warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
Ultrabook do 3000 zł
4.3 (86.67%) 6 votes

Ultrabooki to laptopy przeznaczone dla osób, które mają największe potrzeby pod względem wydajności, designu laptopa i wygody jego przenoszenia. W cenie około 3000 złotych można kupić model wykonany na przykład z aluminium lub włókna węglowego, który będzie bardzo lekki i wydajny.

Ultrabook do 3000 zł – dla kogo?

Ultrabooki mają szerokie grono odbiorców. Przede wszystkim są kupowane przez osoby, które często podróżują i szukają laptopa, który będzie jednocześnie lekki i zaoferuje duży zapas mocy. To także wybór dla biznesmena czy freelancera, który lubi pracować poza biurem – ultrabooki charakteryzuje bardzo długi czas działania na baterii. Dobry ultrabook do 3000 złotych może się sprawdzić także dla gracza, jednak tutaj problemem może być ograniczona możliwość rozbudowy komputera i niewystarczające chłodzenie. Generalnie – każdy wymagający użytkownik laptopa powinien zastanowić się nad zakupem takiego sprzętu.

Ultrabook do 3000 zł – ile cali i jaka waga?

Dobre ultrabooki mają ekran od 12 cali do 15,6 cali. Jej wielkość dobieramy do tego, w jakich sytuacjach korzystamy z laptopa. Jeśli zależy nam na przeglądaniu portali społecznościowych i nie mamy zamiaru na nim pracować, dobrym rozwiązaniem są ultrabooki z najmniejszymi ekranami. Ciekawie sprawdzają się też ultrabooki konwertowalne. O wiele wygodniej pracuje się na większym ultrabooku do 3000 złotych, wyposażonym w klawiaturę o normalnych rozmiarach. Im większa jest przekątna ekranu, tym cięższy będzie laptop. Na ciężar wpływa także rozmiar baterii – niektóre ultrabooki są ciężkie tylko dlatego, że czas pracy na baterii jest bardzo długi. Lekkie modele mają baterię o niepokojąco niskiej pojemności, która spada do 2500 mAh i w takim przypadku nie można mówić o efektywnej pracy.

Ultrabook z dotykowym ekranem

Dotykowy ekran od pewnego czasu jest jednym z wyznaczników, który wpływa na to, że komputer można nazwać ultrabookiem. Ich wysyp nastąpił wraz z premierą systemu Windows 8. Czy taki ekran jest przydatny? I tak, i nie – niektórzy użytkownicy będą wykorzystywali komputer tak, jak smartfon czy tablet i wykorzystają nawet klawiaturę dotykową.

Użytkownicy przyzwyczajeni do klasycznej pracy na komputerze wykorzystują przede wszystkim zwykłą klawiaturę i nawet nie zauważą, że mają ekran dotykowy. Czy tego potrzebujemy, czy nie, ekrany dotykowe są montowane we wszystkich najlepszych ultrabookach, z wyjątkiem sprzętu firmy Apple. Takie rozwiązanie ma jeszcze jeden plus – dotykowy ekran pozwala na bardzo wygodne rysowanie za pomocą dedykowanego piórka, co przydaje się w pracy grafika. Takie rozwiązanie oferuje dziś kilka modeli dostępnych na rynku.

RankingRanking ultrabooków do 3000 zł z dotykowym ekranem

TOP 5 Ultrabook z dotykowym ekranem Producent Cena
1HP 15-bs020wm 2DV7 ...»HPAktualna Cena
2Dell XPS 15 ( 9550 ...»DellAktualna Cena
3HP Spectre 13-af00 ...»HPAktualna Cena
4Lenovo ThinkPad X2 ...»LenovoAktualna Cena
5HP Envy 13-ad004nw ...»HPAktualna Cena
Ultrabook z dotykowym ekranem➾Wszystkie ultrabooki do 3000 zł z dotykowym ekranem

Ultrabook i tablet w jednym

Dobry ultrabook powinien oferować dwa tryby pracy – jako zwykły laptop i jako tablet. Odbywa się to na kilka sposobów – niektóre ultrabooki mają zawiasy pozwalające złożyć sprzęt o 360 stopni, inne składają się z dwóch części lub mają dwa wyświetlacze.

Komputer tego typu powinien mieć system co najmniej Windows 8.1, który jest w całości dopasowany do obsługi dotykowej. Jeśli szukasz komputera, który w 100% zastąpi tablet i będzie lekki, najlepszym rozwiązaniem jest ultrabook z wyjmowaną częścią z ekranem. Pozostałe rozwiązania są wygodne, ale skazują Cię na noszenie niepotrzebnej części z klawiaturą. Z drugiej strony, wpływa to na przedłużenie czasu działania komputera.

Ultrabook do 3000 zł do gier

Podstawową kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przed zakupem ultrabooka z myślą o grach, jest to, jaką ma kartę graficzną. Niektóre modele z procesorami firmy Intel, posiadają jedynie kartę Intel HD Graphics, która nie sprawdzi się nawet w tytułach sprzed dwóch lat. O wiele lepiej wybrać najlepszego ultrabooka z wydajną, osobna kartą graficzną.

Ciekawe jest to, że karty graficzne w ultrabooku przełączają się między sobą. Jeśli przeglądasz strony internetowe lub oglądasz film, działa jedynie wbudowana karta graficzna. Jeśli komputer odnotuje to, że potrzeba więcej mocy graficzne, automatycznie włącza się druga karta graficzna, znacznie przyśpieszając pracę renderowania grafiki.

Ultrabooki do gier muszą mieć także wydajny procesor, zatem zapomnij o dobrym sprzęcie z energooszczędnym Atomem. Przydaje się także duża ilość pamięci RAM (6 – 16 GB) oraz dysk SSD. Pamiętaj, że producenci ultrabooków tworzyli je z myślą o zastosowaniach biznesowych, nie o graczach. W cenie około 3000 złotych znajdziesz kilka modeli, które pasują do tej definicji.

Podsumowanie

Można spodziewać się tego, że za kilka lat ultrabooki zupełnie zdominują rynek laptopów. Są one znacznie lżejsze, wytrzymalsze i ładniejsze od zwykłych laptopów, a ich ceny cały czas spadają. Największym plusem ultrabooków jest to, że można je bardzo łatwo przenosić z miejsca na miejsce i przez długi czas korzystać z komputera bez źródła prądu. Dla wielu osób ogromnym plusem jest to, że można korzystać z dotykowego ekranu – pozwala to na nauczenie obsługi komputera nawet dziecka i osoby starszej, bo interakcja jest znacznie bardziej naturalna.

RankingRanking ultrabooków do 3000 zł

TOP 5 Ultrabook do 3000 zł Producent Cena
1Apple MacBook Air ...»AppleAktualna Cena
2Apple MacBook MNYH ...»AppleAktualna Cena
3Lenovo IdeaPad 100 ...»LenovoAktualna Cena
4Kiano SlimNote ...»KianoAktualna Cena
5Asus VivoBook S15 ...»AsusAktualna Cena
Ultrabook do 3000 zł➾Wszystkie ultrabooki do 3000 zł
Najlepsze zapytania:
  • ultrabook do 3000
  • ultrabooki do 3000
Ultrabook do 3000 zł - Opinie i komentarze (1)

Dodaj komentarz

loading
×