warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
Ultrabook do 4000 zł
5 (100%) 3 votes

Ultrabooki to obecnie jedne z najbardziej popularnych komputerów. W cenie około 4000 złotych można kupić dobry ultrabook, który będzie wydajny i wyróżni się niewielką, lekką, wytrzymałą budową. Tego typu komputery posiadają często ekran dotykowy i bardzo długi czas działania na baterii. Sprawdźmy jaki ultrabook do 4000 zł warto kupić?

Ultrabook do 4000 zł – dla kogo?

Ultrabooki do 4000 zł są bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą mieć bardzo dobry laptop przenośny, do zabrania ze sobą w każde miejsce. Wybierają go na przykład biznesmeni, freelancerzy, programiści, którym zależy na niewielkiej masie komputera (częste przenoszenie), bardzo mocnych podzespołach i dużej wydajności. Dobry ultrabook jest znacznie bardziej mobilny, niż zwykły laptop, z uwagi na cienką, często metalową obudowę. Niektóre ultrabooki mają obudowę wykonaną z lekkich stopów (magnez, aluminium), która gwarantuje sztywność, wytrzymałość i niską masę. Sprzyja to częstemu przenoszeniu laptopa – ultrabook będzie dobrym rozwiązaniem na przykład dla freelancera, który często przemieszcza się z laptopem, lub pracuje w podróży.

Laptop tego typu może być wybrany także do używania w domu, ponieważ oferuje mocne podzespoły i ekran o wysokiej rozdzielczości. Pamiętajmy jednak, że taki komputer będzie znacznie droższy, zarówno od zwykłego laptopa o takich samych parametrach jak i od komputera stacjonarnego.

RankingRanking Ultrabooków do 4000 zł

TOP 5 Ultrabook do 4000 zł Producent Cena
1Apple MacBook Air ...»AppleAktualna Cena
2Apple MacBook MNYH ...»AppleAktualna Cena
3Dell XPS 13 ( 9370 ...»DellAktualna Cena
4Dell Inspiron 5370 ...»DellAktualna Cena
5Apple MacBook MNYJ ...»AppleAktualna Cena
Ultrabook do 4000 zł➾Wszystkie ultrabooki w cenie około 4000 zł

Ultrabook do 4000 zł – ile cali?

Wielkość ekranu to podstawowy parametr, który definiuje, do jakiego celu można używać laptop. Najmniejsze modele mają ekran o przekątnej 11 cali – dobry ultrabook do 4000 złotych tego typu może być zbyt mały do pracy z dwoma aplikacjami na ekranie, ale doskonale sprawdzi się na przykład do przeglądania internetu w podróży. Taki laptop jest bardzo mały i wygodny, dlatego będziemy go chętnie zabierali wszędzie ze sobą.

Większe ultrabooki są nieco mniej mobilne (takie z matrycą 13 lub 14 cali), ale również bez problemu sprawdzą się w podróży (nawet takiej do centrum handlowego 🙂 ). W torbie zajmują mniej miejsca niż klasyczne laptopy, bo są po prostu o wiele cieńsze.

Oczywiście, są także dobre ultrabooki z matrycą o przekątnej 15,6 lub więcej cali. Są one dość lekkie w stosunku do zwykłych laptopów, a z uwagi na mocniejszą obudowę, jest mniejsze ryzyko, że dojdzie do ich uszkodzenia w trakcie transportu. Taki komputer sprawi się lepiej w biurze, gdzie będzie go na przykład zabrać w miejsce, gdzie nie ma gniazdka elektrycznego i gdzie trzeba pracować przez dłuższy czas na baterii.

Jaki ekran w ultrabooku sprawdzi się najlepiej?

Naszym zdaniem, najlepszym rozwiązaniem są ekrany matowe, które pozwalają na pracę nawet w jasnym pomieszczeniu. Nawet najlepszy ultrabook do 4000 zł wyposażony w błyszczącą matrycę, będzie odbijał światło podczas pracy na dworze i męczył wzrok. W niektórych laptopach tego typu można wybrać jedną spośród dwóch opcji – ekran matowy lub błyszczący. Najlepsze ultrabooki biznesowe, mają prawie zawsze ekrany matowe.

RankingRanking Ultrabooków do 4000 zł (z matową matrycą)

TOP 5 Ultrabook z matową matrycą Producent Cena
1Dell XPS 13 ( 9370 ...»DellAktualna Cena
2Dell Inspiron 5370 ...»DellAktualna Cena
3Dell Inspiron 5370 ...»DellAktualna Cena
4Kiano Kiano Elegan ...»KianoAktualna Cena
5Huawei MateBook X ...»HuaweiAktualna Cena
Ultrabook z matową matrycą➾Wszystkie ultrabooki z matową matrycą do 4000 zł

Jeśli chodzi o rozdzielczość, producenci prześcigają się w jej zwiększaniu i często sugerują, że im jest ona wyższa, tym lepiej. To nie do końca prawda, ponieważ zwiększanie rozdzielczości nie daje użytkownikowi żadnych plusów – oko i tak nie odróżni szczegółów. Im wyższa rozdzielczość ekranu, tym większe obciążenie procesora, pamięci RAM.

Ultrabook konwertowalny z dotykowym ekranem

Dotykowy ekran przyda się jedynie w laptopach wyposażonych w system operacyjny Windows 8 lub 10. Dobry ultrabook konwertowalny ma dużą przewagę nad zwykłymi laptopami, ponieważ jego nietypowa budowa pozwala na złożenie go w taki sposób, by można było wygodnie przeglądać internet. Ultrabooki konwertowalne dzielą się na kilka typów:

  • Ekran składany o 360 stopni – można go przekręcić do tyłu, by stworzyć z laptopa rodzaj tabletu
  • Ekran, który można wyjąć i ponownie wstawić – w gruncie rzeczy, są to dwa osobne urządzenia, z których jedno to tablet, a drugie – stacja dokująca
  • Ekran wysuwany, podobnie, jak w telefonach typu slider

Oferta laptopów tego typu cały czas rośnie, a zwykle są to niewielkie komputery, z matrycą o wielkości około 10 cali. Są one przeznaczone przede wszystkim dla osób, które często podróżują. Przy większych rozmiarach matrycy, korzystanie z takich systemów jest utrudnione, dlatego komputery mają tradycyjną budowę.

RankingRanking Ultrabooków konwertowalnych do 4000 zł

TOP 5 Ultrabook konwertowalny z dotykowym ekranem Producent Cena
1Acer Spin 5 512GB Czarny Aktualna Cena
Ultrabook konwertowalny z dotykowym ekranem Acer Spin 5 512GB Czarny ➾Wszystkie ultrabooki konwertowalne z dotykowym ekranem do 4000 zł

Ultrabook do 4000 zł jaki dysk twardy?

W cenie około 4000 złotych większość ultrabooków posiada dysk twardy SSD. Jego plusem jest szybkość – kopiowanie danych, uruchamianie programów i inne czynności, trwają znacznie szybciej, niż na innych komputerach. Dyski SSD są nadal o wiele droższe od standardowych, dlatego w laptopie za kilka tysięcy złotych można spodziewać się dysku SSD o pojemności około 256 GB.

Dyski HDD są instalowane w komputerach coraz rzadziej, jednak wciąż sprawdzają się w wielu zastosowaniach – taki dysk nie sprawi problemu na przykład wtedy, gdy na komputerze tylko przeglądasz Internet.

Niektóre ultrabooki oferowane są z dwoma dyskami twardymi – na szybkim SSD można zainstalować system operacyjny i programy, natomiast na HDD trzymać rzadziej używane dane, które zajmują dużo miejsca. Natomiast jeżeli kupujemy dobry ultrabook do 4000 złotych, to powinien on posiadać tylko dysk SSD.

Najlepsze zapytania:
  • ultrabook
  • jaki ultrabook
  • ultrabook do 4000
  • ultrabooki 2016
  • ranking ultrabooków 2016
  • ultrabooki ranking 2016
Ultrabook do 4000 zł - Opinie i komentarze (1)

Dodaj komentarz

loading
×