warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
Ultrabook do 4000 zł
5 (100%) 1 vote

Ultrabooki to obecnie jedne z najbardziej popularnych komputerów. W cenie około 4000 złotych można kupić dobry ultrabook, który będzie wydajny i wyróżni się niewielką, lekką, wytrzymałą budową. Tego typu komputery posiadają często ekran dotykowy i bardzo długi czas działania na baterii.

Ultrabook do 4000 zł – dla kogo?

Ultrabooki do 4000 zł są bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą mieć bardzo dobry laptop przenośny, do zabrania ze sobą w każde miejsce. Wybierają go na przykład biznesmeni, freelancerzy, programiści, którym zależy na niewielkiej masie komputera (częste przenoszenie), bardzo mocnych podzespołach i dużej wydajności. Dobry ultrabook jest znacznie bardziej mobilny, niż zwykły laptop, z uwagi na cienką, często metalową obudowę. Niektóre ultrabooki mają obudowę wykonaną z lekkich stopów (magnez, aluminium), która gwarantuje sztywność, wytrzymałość i niską masę. Sprzyja to częstemu przenoszeniu laptopa – ultrabook będzie dobrym rozwiązaniem na przykład dla freelancera, który często przemieszcza się z laptopem, lub pracuje w podróży.

Laptop tego typu może być wybrany także do używania w domu, ponieważ oferuje mocne podzespoły i ekran o wysokiej rozdzielczości. Pamiętajmy jednak, że taki komputer będzie znacznie droższy, zarówno od zwykłego laptopa o takich samych parametrach jak i od komputera stacjonarnego.

RankingRanking Ultrabooków do 4000 zł

TOP 5 Ultrabook do 4000 zł Producent Cena
1Dell Latitude 3350 ...»DellAktualna Cena
2Asus Zenbook UX305 ...»AsusAktualna Cena
3Asus ZenBook UX305 ...»AsusAktualna Cena
4HP ProBook 430 G4 ...»HPAktualna Cena
5HP Envy 13-ab003nw ...»HPAktualna Cena
Ultrabook do 4000 zł➾Wszystkie ultrabooki w cenie około 4000 zł

Ultrabook do 4000 zł – ile cali?

Wielkość ekranu to podstawowy parametr, który definiuje, do jakiego celu można używać laptop. Najmniejsze modele mają ekran o przekątnej 11 cali – dobry ultrabook do 4000 złotych tego typu może być zbyt mały do pracy z dwoma aplikacjami na ekranie, ale doskonale sprawdzi się na przykład do przeglądania internetu w podróży. Taki laptop jest bardzo mały i wygodny, dlatego będziemy go chętnie zabierali wszędzie ze sobą.

Większe ultrabooki są nieco mniej mobilne (takie z matrycą 13 lub 14 cali), ale również bez problemu sprawdzą się w podróży (nawet takiej do centrum handlowego 🙂 ). W torbie zajmują mniej miejsca niż klasyczne laptopy, bo są po prostu o wiele cieńsze.

Oczywiście, są także dobre ultrabooki z matrycą o przekątnej 15,6 lub więcej cali. Są one dość lekkie w stosunku do zwykłych laptopów, a z uwagi na mocniejszą obudowę, jest mniejsze ryzyko, że dojdzie do ich uszkodzenia w trakcie transportu. Taki komputer sprawi się lepiej w biurze, gdzie będzie go na przykład zabrać w miejsce, gdzie nie ma gniazdka elektrycznego i gdzie trzeba pracować przez dłuższy czas na baterii.

Jaki ekran w ultrabooku sprawdzi się najlepiej?

Naszym zdaniem, najlepszym rozwiązaniem są ekrany matowe, które pozwalają na pracę nawet w jasnym pomieszczeniu. Nawet najlepszy ultrabook do 4000 zł wyposażony w błyszczącą matrycę, będzie odbijał światło podczas pracy na dworze i męczył wzrok. W niektórych laptopach tego typu można wybrać jedną spośród dwóch opcji – ekran matowy lub błyszczący. Najlepsze ultrabooki biznesowe, mają prawie zawsze ekrany matowe.

RankingRanking Ultrabooków do 4000 zł (z matową matrycą)

TOP 5 Ultrabook z matową matrycą Producent Cena
1Dell Latitude 3350 ...»DellAktualna Cena
2Asus Zenbook UX305 ...»AsusAktualna Cena
3Asus ZenBook UX305 ...»AsusAktualna Cena
4HP ProBook 430 G4 ...»HPAktualna Cena
5HP ProBook 430 G3 ...»HPAktualna Cena
Ultrabook z matową matrycą➾Wszystkie ultrabooki z matową matrycą do 4000 zł

Jeśli chodzi o rozdzielczość, producenci prześcigają się w jej zwiększaniu i często sugerują, że im jest ona wyższa, tym lepiej. To nie do końca prawda, ponieważ zwiększanie rozdzielczości nie daje użytkownikowi żadnych plusów – oko i tak nie odróżni szczegółów. Im wyższa rozdzielczość ekranu, tym większe obciążenie procesora, pamięci RAM.

Ultrabook konwertowalny z dotykowym ekranem

Dotykowy ekran przyda się jedynie w laptopach wyposażonych w system operacyjny Windows 8 lub 10. Dobry ultrabook konwertowalny ma dużą przewagę nad zwykłymi laptopami, ponieważ jego nietypowa budowa pozwala na złożenie go w taki sposób, by można było wygodnie przeglądać internet. Ultrabooki konwertowalne dzielą się na kilka typów:

  • Ekran składany o 360 stopni – można go przekręcić do tyłu, by stworzyć z laptopa rodzaj tabletu
  • Ekran, który można wyjąć i ponownie wstawić – w gruncie rzeczy, są to dwa osobne urządzenia, z których jedno to tablet, a drugie – stacja dokująca
  • Ekran wysuwany, podobnie, jak w telefonach typu slider

Oferta laptopów tego typu cały czas rośnie, a zwykle są to niewielkie komputery, z matrycą o wielkości około 10 cali. Są one przeznaczone przede wszystkim dla osób, które często podróżują. Przy większych rozmiarach matrycy, korzystanie z takich systemów jest utrudnione, dlatego komputery mają tradycyjną budowę.

RankingRanking Ultrabooków konwertowalnych do 4000 zł

TOP 5 Ultrabook konwertowalny z dotykowym ekranem Producent Cena
1Lenovo Yoga 720 256GB (80X6004KPB)LenovoAktualna Cena
2Lenovo Yoga 710 14 256GB (80V4008UPB)LenovoAktualna Cena
3Lenovo Yoga 720 256GB (80X6004MPB)LenovoAktualna Cena
4Lenovo Yoga 720 256GB (80X6004PPB)LenovoAktualna Cena
5Acer R7-372T-72XJ AcerAktualna Cena
Ultrabook konwertowalny z dotykowym ekranem Acer R7-372T-72XJ ➾Wszystkie ultrabooki konwertowalne z dotykowym ekranem do 4000 zł

Ultrabook do 4000 zł jaki dysk twardy?

W cenie około 4000 złotych większość ultrabooków posiada dysk twardy SSD. Jego plusem jest szybkość – kopiowanie danych, uruchamianie programów i inne czynności, trwają znacznie szybciej, niż na innych komputerach. Dyski SSD są nadal o wiele droższe od standardowych, dlatego w laptopie za kilka tysięcy złotych można spodziewać się dysku SSD o pojemności około 256 GB.

Dyski HDD są instalowane w komputerach coraz rzadziej, jednak wciąż sprawdzają się w wielu zastosowaniach – taki dysk nie sprawi problemu na przykład wtedy, gdy na komputerze tylko przeglądasz Internet.

Niektóre ultrabooki oferowane są z dwoma dyskami twardymi – na szybkim SSD można zainstalować system operacyjny i programy, natomiast na HDD trzymać rzadziej używane dane, które zajmują dużo miejsca. Natomiast jeżeli kupujemy dobry ultrabook do 4000 złotych, to powinien on posiadać tylko dysk SSD.

Najlepsze zapytania:
  • ultrabook
  • jaki ultrabook
  • ultrabook do 4000
  • ultrabooki 2016
  • ranking ultrabooków 2016
  • ultrabooki ranking 2016
Wasze opinie i komentarze (1)

Dodaj komentarz

loading
×